Hakkımızda

1988 yılında meslek hayatına başlayan Aytekin Öztaş tarafından 1998 yılında kurulan firmamız, başta otomotiv ve yan sanayi, makine, iş ve tarım makineleri imalat sanayi, sıcak- soğuk dövme, pres- hidrolik sanayi, elektronik-beyaz eşya sanayi, savunma-havacılık sanayi, maden ve enerji sektörü, ulaşım-demiryolu sektörü, cıvata imalatı sektörü ve daha birçok sektöre yönelik vasıflı çelik servis merkezi faaliyeti göstermektedir.

Firmamız, endüstrinin hızla geliştiği günümüzde, sanayimizin eksikliğini hissettiği kaliteli malzeme, kaliteli hizmet, mali güvenilirlik değerleri ve müşteri memnuniyetine verdiği önem sayesinde ve devam eden teknolojik kesim makinaları, servis araçları ile büyümesini ve yatırımlarını devam ettirmektedir.

Firmamız, parlak çelik grubunda 2004 yılından bu yana, Swiss Steel Group Steeltec firmasının Ege Bölge bayiliği yapmaktadır. Devam eden süreçte, imalat sanayinin gelişmesine doğru orantılı olarak kendini yenileyen firmamız, yurtiçi ve yurt dışındaki dünya markası fabrikaların ürünlerini, müşterileri ile buluşturarak, bilinçli kullanıcılarla birlikte hızla büyümesini devam ettirmektedir.      

Mert Çelik, kalite, kesit çeşitliliği ve yüksek stok tonajı ile vasıflı çelik pazarının önemli aktörlerinden biridir.

Mert Çelik Logo